Teleskopy

Teleskop, podobnie jak lornetka, używany jest do obserwacji obiektów znajdujących się w oddali. Podczas gdy lornetki stosowane są do obserwacji na stosunkowo krótkich odległościach, teleskopy są przeznaczone do znacznie większych dystansów.

1- 34

Strona:
  1. 1
  2. 2

1- 34

Strona:
  1. 1
  2. 2

Obserwowanie ptaków z teleskopem

Teleskopy są często używane do znajdowania i obserwowania ciał niebieskich. Istnieją jednak również teleskopy przeznaczone do obserwacji ptaków (lub innych zwierząt). Są to tzw. lunety celownicze. Często jest możliwe podłączenie do lunety celowniczej aparatu cyfrowego za pomocą adaptera. Teleskop lub luneta zamienia się następnie w urządzenie do digiscopingu.

Teleskop: niezbędny dla miłośników przyrody

Jeśli jesteś pasjonatem obserwowania przyrody, dobry teleskop jest ci po prostu niezbędny. Za sprawą teleskopu i lunety celowniczej możesz z bliska oglądać ptaki i zwierzęta, a wszystkie szczegóły są widoczne pomimo odległości.

Ciekawy? Kup teleskop

Jesteś zafascynowany gwieździstym niebem, a może chcesz obserwować ptaki z bliska? W takim razie teleskop jest idealnym narzędziem dla ciebie. W naszym sklepie internetowym oferujemy wiele różnych teleskopów — ze statywem lub bez, a także wiele dodatkowych akcesoriów.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24