Statywy

Statyw zapobiega powstawianiu drgań wywołanych przez drgania aparatu podczas fotografowania. Aparat umieszczony na statywie daje najlepsze wyniki. Statyw jest niezbędny dla wszystkich rodzajów fotografii. Istnieją również statywy do kamer video. Możesz wybierać między trójnogami i monopadami.

Do fotografii

Do fotografii

Statywy  przeznaczone głównie do wykonywania zdjęć. Fotografowanie przy użyciu statywu zapewnia najlepsze rezultaty. Dzięki różnorodności sprzętu każdy fotograf znajdzie odpowiedni dla siebie statyw.

Więcej do fotografii

Do produkcji nagrań video

Do produkcji nagrań video

Statywy przeznaczone głównie do nagrywania filmów video. Filmowanie wymaga przede wszystkim stabilności. I tym razem zapewni nam ją statyw. Główna różnica między statywami do fotografii, a tymi do nagrywania filmów to przede wszystkim głowica statywu.

Więcej do produkcji nagrań video

Do profesjonalnego użytku

Do profesjonalnego użytku

Statywy przeznaczone dla profesjonalistów. Przegląd naszych najlepszych statywów. Używane przez profesjonalistów statywy są stabilne, trwałe oraz lekkie.

Więcej do profesjonalnego użytku

STATYWY

Typy statywów

Statyw to ważne akcesorium dla każdego fotografa. Jak się z niego korzysta? Statyw na trzech nogach, tzw. trójnóg wystarczy ustawić w pozycji, pod tym samym kontem w jakiej chcemy wykonać zdjęcie. Innym wariantem jest monopod, czyli stojak na jednej nodze. Monopody są często wykorzystywane podczas imprez sportowych oraz miejscach, gdzie trójnóg mógłby być niepraktyczny. Niezależnie od wyboru, każdy statyw ma regulowaną wysokość w zakresie od 50 cm do 180 cm.

Głowice statywu na statywie

Statyw bez głowicy nie mam dla nas żadnego użytku. Głowica statywu określa w jaki sposób możesz przenieść i ulokować aparat na statywie. Pozwala dokładnie określić stopień jego pozycji. Ważnymi faktorami jest nośność oraz ciężar głowicy. Trójnogi dostępne są w wielu wariantach. Zależność co uzyskami z fotografii lub filmu determinuje wybór statywu z głowicą.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24