Lunety

W dziedzinie lunet możemy znaleźć teleskopy, odpowiednie do obserwacji długodystansowych, i lornetki, przeznaczone do obserwacji na znacznie krótszych odległościach. Podobnie jak teleskop, luneta wyposażona jest w jeden okular. Luneta ma większy zakres powiększenia niż standardowa lornetka.

1- 52

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

1- 52

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Obserwacje przy użyciu lunety

Lunety są cięższe niż lornetki, dlatego zwykle wymagają użycia statywu. Obserwatorzy ptaków czy samolotów, którzy pozostają w tym samym miejscu przez dłuższy czas, zazwyczaj wolą lunety celownicze niż lornetki. Luneta jest zwykle wyposażona w soczewkę o dużej średnicy, która przepuszcza większą ilość światła, zapewniając bardzo wyraźny obraz.

Zastosowanie lunety

Jeśli myślisz o zakupie lunety, zastanów się, do czego najczęściej będziesz jej używał. Dodatkowo wybór lunety zależy od kombinacji i jakości soczewek, pryzmatu, powłoki i okularu.

Zamów swoją lunetę

W naszym sklepie internetowym znajdziesz różnorodne lunety i akcesoria. Czy znalazłeś to, czego szukałeś? Zatem złóż zamówienie online. Jeśli masz pytania lub potrzebujesz porady, skontaktuj się z działem obsługi klienta. Nasi eksperci chętnie Ci pomogą.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24