• Dostępne produkty zamówione w dzień roboczy przed 16:00 wysyłamy tego samego dnia
  • 40 lat doświadczenia
  • Obsluga klienta

Lunety

Luneta jest niezwykle wszechstronnym akcesorium. Jeżeli obserwujesz ptaki, namierzasz samoloty w powietrzu czy po prostu lubujesz się w dzikiej naturze. We wszystkich przypadkach, luneta będzie Ci wręcz niezbędna. Kochasz astronomię? W takim razie odpowiedzią również będzie luneta. Sprzęt nadaje się do namierzania wszystkich obiektów z dystansu.

1- 53

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

1- 53

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Korzyści płynące z posiadania lunety

Lornetka jest dobrym sprzętem na początkowe stadium Twojej pasji. Wypływając na głębszą wodę zdecydowanie przyda Ci się bardziej precyzyjne narzędzia. Luneta umożliwi Ci znacznie dokładniejsze obserwowanie dzikiej natury, pozwoli zauważyć detale, które byłyby poza zasięgiem Twoich oczu i lornetki. Używając lunety niezbędny będzie również statyw. Przy tak dużym powiększeniu stabilność obrazu to podstawa.

Dobór odpowiedniej lunety

Większość lunet ma zmienne ogniskowe, dzięki czemu ręcznie dostosujesz zoom w zależności od odległości obserwowanego obiektywu. Zazwyczaj maksymalne powiększenie jest od 15 do 60-krotne. Oprócz tego że względem lornetek, powiększenie jest pięciokrotnie większe, dodatkowo otrzymasz również znacznie jaśniejszy obraz o szerokim polu, wszystko dzięki większemu obiektywowi, a wszystko to jest niezwykle proste w użyciu.

Rodzaje lunet

Lunety mogą mieć prosty okular lub okular pod kątem. Zanim dokonasz zakupu, zastanów się co będzie Twoim głównym celem obserwacji. Interesuje Cię dzika przyroda? Jeżeli tak, to większość czasu obserwując spędzisz na leżąco. W takim przypadku idealnie nada się prosty okular. Możesz z niego korzystać z głową spoczywającą na równi. Jeżeli zamierzasz obserwować ptaki, okulary ustawione pod kątem będą zdecydowanie częściej wybierane i wygodniejsze w użyciu. 

MasterCardVISAV-pay   Idealo