Softbox

Softbox to modyfikator światła stosowany w fotografii i filmowaniu. W zależności od kształtu i wielkości pozwala na zmianę charakteru oświetlenia planu przez zmniejszenie lub eliminację cieni. Softbox działa jak dyfuzor, oświetlając fotografowany obiekt zgodnie z życzeniami fotografa. To szczególnie przydatne narzędzie w fotografii portretowej. Miękkie światło zmniejsza nierównomierności na skórze fotografowanej osoby oraz eliminuje tzw. twarde cienie.

1- 135

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 135

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Jak działa softbox?

Softbox może być używany w studio fotograficznym. Przez wewnętrzną srebrną warstwę światło z lampy błyskowej jest emitowane równomiernie na większym obszarze. Rozproszone światło jest bardziej naturalne i subtelne. Rozmiar softboxa wpływa na miękkość światła. Im większy softbox, tym bardziej miękkie światło. Miękkie światło wiąże się z wieloma korzyściami, m.in. zapewnia subtelne oświetlenie obiektu, detale są bardziej widoczne, a białe obszary na zdjęciach wyeliminowane.

Softbox czy octabox?

W większości przypadków softbox ma kształt kwadratowy lub prostokątny. Octaboxy są natomiast ośmioboczne. Kształt wpływa na zakres odbicia światła. Niektórzy fotografowie preferują octaboxy, ponieważ zapewniają okrągłe odbicie. Jest ono bardziej naturalne, ponieważ bardziej przypomina światło emitowane przez słońce.

Zamów online softbox

W twoim studiu fotograficznym nie może zabraknąć softboxu lub octaboxu. Softbox jest prosty w obsłudze i zapewnia większą kontrolę nad światłem. W naszym asortymencie znajdziesz wiele różnych softboxów i octaboxów znanych marek, takich jak m.in. Jinbei, Elinchrom i Interfit.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24