Posbank

Kiedy sierpień się kończy, wielu fotografów krajobrazu trafia na holenderskie pogórze. W tym okresie kwitną najbardziej popularne gatunki wrzosu, wypuszczając piękne, purpurowe kwiaty. W Holandii jest wiele takich miejsc, zwłaszcza w Veluwe, gdzie znajdują się tereny bujnie porośnięte tymi wyjątkowymi roślinami.

Szczególnie podczas wschodu lub zachodu słońca, najlepiej z odrobiną tajemniczej mgły, holenderskie wrzosowisko w Posbank staje się nadzwyczaj zatłoczone przez fotografów. Posbank jest ogólną nazwą dla południowej części rezerwatu przyrody Veluwezoom, zwanego też Herikhuizerveld. Na początku ubiegłego wieku postawiono tutaj kamienną ławkę na cześć ówczesnego prezesa Royal Dutch Touring Club (ANWB), pana G.A. Pos.

Poza południowym Limburgiem, Posbank to najwyżej położony teren w Holandii. Tutejsze wzgórza są całkowicie pokryte wrzosowiskiem. Co jakiś czas bujne drzewa i wysokie rośliny wybijają się ponad purpurowe kwiaty. Jeśli będziesz mieć szczęście, natkniesz się portugalskie konie, które niewzruszone spektakularnym krajobrazem, pasą się spokojnie na tutejszych łąkach.

Zdjęcia: Edwin Mooijaart

Zdjęcia: Edwin Mooijaart

Zdjęcia: Edwin Mooijaart

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24