Kluczowe cechy kamer bezpieczeństwa

Jacht

Jakość obrazu

Skuteczna kamera bezpieczeństwa musi mieć dobrą rozdzielczość. Jeśli chcesz powiększać obrazy w celu dokładnego zidentyfikowania obiektów, powinieneś wybrać kamerę Full HD. Jeżeli zależy ci na jeszcze lepszej rozdzielczości, postaw na kamerę 4K.


Sprawdź nasze kamery wysokiej rozdzielczości

Vogelspotting

Bezprzewodowa

Bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa są łatwe w instalacji, nie mają przewodów ani kabli i wyposażone są we wbudowane WiFi. To właśnie za sprawą WiFi można pozbyć się kłopotliwych kabli. Dodatkowo ich konfiguracja jest bardzo prosta.

Nie oznacza to wcale, że kamery przewodowe zapewniają mniej opcji oglądania na żywo. Dzięki przewodowym kamerom również możesz zobaczyć, co dzieje się w domu lub w jego okolicy na smartfonie, laptopie lub tablecie.

Poznaj nasze bezprzewodowe kamery bezpieczeństwa

Op water

Różne kąty widzenia

Zwróć szczególną uwagę na kąt widzenia kamery: jeśli jest zbyt mały, możesz nie zobaczyć w kadrze tyle, ile chcesz. Aby wybrać odpowiednią kamerę bezpieczeństwa, która uchwyci wszystko, co chcesz zobaczyć, musisz wziąć pod uwagę odpowiedni kąt widzenia.

Istnieją kamery bezpieczeństwa o kątach widzenia w rozmiarach 2,8 mm, 4 mm, 6 mm, 12 mm i tzw. rybie oko. Jeśli wybierzesz 2,8 mm, masz zapewniony duży kąt widzenia, a także duży obszar monitorowania. Im większa liczba milimetrów, tym mniejszy kąt widzenia. Zastanów się więc dobrze, jaki obszar musi być objęty monitoringiem.

Poznaj nasze szerokokątne kamery bezpieczeństwa

Sport

Umieszczenie kamery bezpieczeństwa

Przed zainstalowaniem kamery bezpieczeństwa należy dobrze zaplanować jej umiejscowienie. Istnieje duża różnica między kamerami wewnętrznymi i zewnętrznymi. Na przykład, kamera zewnętrzna musi być wodoodporna, a najlepiej także odporna na ewentualne uszkodzenia przez wandali. Tutaj możesz przeczytać więcej o wskaźniku IP dla kamer zewnętrznych.

Kamery IP zostały wyposażone w podczerwień, aby zapewnić widoczność na nagraniach tworzonych również w sytuacjach bez oświetlenia. Umożliwia to widzenie w ciemności, np. w nocy lub gdy światła są wyłączone.

Poznaj nasze kamery bezpieczeństwa z podczerwienią

Reizen

Wbudowany mikrofon i głośnik

Korzystając z funkcji zdalnej, możesz zobaczyć, co dzieje się w domu lub w jego pobliżu na żywo na smartfonie, tablecie lub laptopie.


A teraz przejdźmy o krok dalej: kamera bezpieczeństwa z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem. W ten sposób możesz nie tylko obserwować swój dom, ale także komunikować się z osobami, które widzisz w tym momencie.


Poznaj nasze kamery bezpieczeństwa z wbudowanym mikrofonem i głośnikiem

Nacht

Rodzaj pamięci

Kamery bezpieczeństwa mogą nagrywać w różnych typach plików. Dlatego dobrze jest zastanowić się, jak chcesz przechowywać zarejestrowane nagrania. Obrazy wideo, które zostały wykonane dzięki kamerze bezpieczeństwa w domu lub pracy, można przechowywać na wiele różnych sposobów m.in. na dysku twardym, iCloud lub serwerze NAS.

Potrzebujesz czegoś bardziej profesjonalnego? W takim razie zwróć uwagę na NVR, sieciowy rejestrator wideo. Możesz podłączyć wiele kamer do NVR, posiada też twardy dysk do przechowywania obrazów.

Poznaj różne nośniki do przechowywania nagrań
 

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24