Obiektyw szerokokątny

Obiektyw szerokokątny jest obiektywem tworzącym obraz o szerokim kącie. Obiektywy szerokokątne, tak jak wskazuje nazwa, posiadają szeroki kąt widzenia. Oznacza to, że są w stanie uchwycić znaczną część fotografowanego pola. Szerokokątny obiektyw nadaje się do fotografii krajobrazowej, architekury oraz fotografii wnętrz. Obiektyw szerokokątny może zdeformować obraz. Przykładowo, proste linie będą wyglądać na wygięte. Można to jednak łatwo skorygować w trakcie obróbki.

1- 339

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 339

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zalety obiektywu szerokokątnego

Obiektywy szerokokątne mają szeroki kąt widzenia oraz ogniskową o długości między 10 a 35 mm. Dużą zaletą tych obiektywów jest możliwość uchwycenia znacznego zasięgu przestrzeni. Obiektywy szerokokątne idealnie nadają się do fotografii krajobrazowej, architektury oraz fotogrfii wnętrz.

Mnożnik ogniskowej w obiektywie szerokokątnym

Należy wziąć pod uwagę kompatybilność Twojego obiektywu z sensorem aparatu. Sensor APS-C jest mniejszy niż matrycy pełnoklatkowej, robi on zatem mniejsze zdjęcia niż aparat z matrycą pełnoklatkową. W takim przypadku uchwycony zostanie jedynie kawałek obrazu. Oznacza to, że obiektyw 28 mm w aparacie o sensorze APS-C odpowiada obiektywowi 42 mm o matrycy pełnoklatkowej. Teb obiektyw w ostatecznym rozrachunku posiada mniejszy kąt widzenia niż mógłbyś początkowo sądzić. Warto o tym pamięć, gdy szukasz obiektywu szerokokątnego.

Zakup obiektyw szerokokątny online

W naszym sklepie znajdziesz szeroi wybór obiektywów szerokokątnych. Warto się rozejrzeć. Zamawiasz obiektyw tego samego dnia roboczego przed godziną 16.00? W takim przypadku Twoje zamówienie wyślemy Co jeszcze tego samego wieczoru.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24