Obiektyw standardowy

Standardowe obiektywy nadają się do fotografii większości obiektywów. Ich kąt widzenia jest najbardziej zbliżowy do punktu widzenia ludzkiego oka. Wynosi on około 50 stopni po skosie. Dzięki tym właściwościom obiektyw jest niezwykle uniwersalny. Ogniskowa standardowego obiektywu wynosi mniej więcej tyle co przekątna zdjęcia.

1- 380

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 380

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zalety standardowego obiektywu

Główną zaletą standardowego obiektywu jest jego kąt widzenia, który jest najbliższy punktowi widzenia ludzkiego oka. Wynosi on około 50 stopni po przekątnej.

Kiedy najlepiej postawić na standardowy obiektyw

Standardowe obiektywy nadają się do zdjęć, w których chcesz uchwycić dowolny temat w taki sam sposób jak postrzega je ludzkie oko. Dzięki “standardowemu” charakterowi, ten typ może nie nadawać się do niektórych gałęzi fotografii. Przykładowo, jeżeli zależy Ci na uchwyceniu obiektu znajdującego się daleko od Ciebie lub chcesz zrobić zbliżenie, na Twoim miejscu nie stawialibyśmy na standardowy obiektyw.

Zakup standardowy obiektyw online

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór standardowych obiektywów. Jeżeli zrobisz zamówienie w dzień roboczy przed godziną 16.00, a obiektyw znajduje się na stanie, wyślemy Ci go jeszcze tego samego dnia.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24