Obiektyw portretowy

Czy jest coś milszego niż piękny, rodzinny portret twoich najbliższych? Idealny do zdjęć portretowych jest obiektyw o stałej ogniskowej w zakresie od 85 a 105 mm. Z obiektywem portretowym można korzystać z szerokiego zakresu zoom, tworząc ujęcia ze stałym kątem obrazu. Długość ogniskowej to odległość między obiektywem a miejscem, w którym promienie się łączą.

1- 342

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 342

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zalety obiektywu portretowego

Obiektyw stałoogniskowy określany jest również jako obiektyw podstawowy. Mają one stosunkowo dużą przysłonę w porównaniu z innymi obiektywami zoom. Ponadto są bardzo lekkie, małe i mają prostą konstrukcję. Obiektyw podstawowy jest często ostrzejszy niż obiektywy zmiennoogniskowe. Wynika to z zastosowania nieco innych elementów optycznych. W przypadku obiektywu podstawowego soczewki mogą występować w stałych odległościach, co gwarantuje dokładniejsze strojenie, a zatem znacznie ostrzejsze zdjęcia.

Ogniskowa w obiektywach portretowych

Jeśli chcesz wykonać zbliżenie portretowe, wybierz długość ogniskowej między 85 a 135 mm. Podczas robienia portretowych zdjęć górnej części ciała, najlepiej użyć obiektywu o ogniskowej 50 mm. Aby sfotografować całą sylwetkę, użyj głównego obiektywu o większej ogniskowej.

Kup online obiektyw portretowy

W naszym sklepie internetowym znajdziesz bogatą ofertę obiektywów portretowych.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24