Monopod

Monopod to statyw z jedną nogą. Przydaje się do ustabilizowania aparatu i pozwala zachować swobodę ruchów podczas fotografowania. W porównaniu ze statywem monopod zajmuje znacznie mniej miejsca, co jest jego główną zaletą. Jest bardzo łatwy w montażu oraz demontażu i bez większego problemu zmieści się w każdej torbie fotograficznej.

1- 41

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

1- 41

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Zalety monopodu

Monopod to świetne rozwiązanie, gdy szukasz mniejszej i bardziej kompaktowej alternatywy dla standardowego statywu. Ten rodzaj statywu jest łatwy w transporcie i można go ustawić w bardzo krótkim czasie. To sprawia, że monopod jest najlepszą opcją, gdy liczy się możliwość szybkiego działania, np. w fotografii sportowej. Sprawdza się również podczas fotografowania w małych pomieszczeniach. Statyw ma tylko jedną nogę, więc naprawdę niewiele potrzeba, aby skorzystać z potencjału, jakie oferuje monopod.

Maszty fotograficzne

Monopody są dostępne w różnych długościach. Przykładowo, w naszym asortymencie znajdziesz monopody, które można przedłużyć do długości 10 metrów! W ten sposób zrobisz zdjęcia lub nakręcisz filmy z zupełnie nowej perspektywy. Różnorodne maszty fotograficzne sprawdzą się doskonale m.in. w fotografii architektonicznej i eventowej.

Monopod — węglowy czy aluminiowy?

Większość monopodów w naszym asortymencie wykonana jest z aluminium lub włókna węglowego. Monopody z włókna węglowego są bardzo lekkie, co jest ich główną zaletą. Z tego też powodu doskonale sprawdzają się podczas pracy w terenie oraz w przypadku fotografów często podróżujących ze swoim sprzętem. Do pracy w studio fotograficznym nadają się monopody aluminiowe. Są nieco tańsze i równie łatwe w obsłudze. W naszym sklepie znajdziesz monopody znanych marek, takich jak Manfrotto, Gitzo i Coman.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24