Miejsca warte sfotografowania

Miejsca, które działają na fotografów jak magnez

W ostatnich latach, głównie za sprawą Instagrama, wśród fotografów zapanowała moda na tworzenie zdjęć bardziej lub mniej znanych miejsc i obiektów na świecie. W serii “Miejsca, które działają na fotografów jak magnez” zapoznasz się z różnymi fotograficznymi miejscami, które są obecnie modne na Instagramie.

W przeszłości wybieraliśmy się na wakacje głównie na podstawie ciekawych opowieści i rekomendacji znajomych lub rodziny. Wujek zaprezentował pokaz slajdów z pobytu nad jeziorem, brat zafascynował nas zdjęciami znad morza i w ten sposób rodziła się pokusa odwiedzenia tych konkretnych miejsc. Obecnie zachwycamy się ujęciami niesamowitych miejsc na świecie publikowanymi w internecie. Właśnie w ten sposób prowadzone są kampanie marketingowe w branży turystycznej. Przykładowo, w 2010 r. Islandia przyjęła pół milionów turystów, a już w 2015 r. odwiedziło ją 1,28 miliona osób z całego świata, podczas gdy wszystkich mieszkańców było wówczas 330 000. Wiele osób sugeruje, że jedną z przyczyn tak dużej “mody” na Islandię były właśnie fascynujące zdjęcia publikowane na Instagramie.

Poza Islandią znajdziemy bardzo wiele innych regionów i krajów, które są aktualnie “modne” na Instagramie.

Zdjęcie: Edwin Mooijaart

Niderlandzkiej Posbank


Poza południowym Limburgiem, Posbank to najwyżej położony teren w Holandii. Tutejsze wzgórza są całkowicie pokryte wrzosowiskiem.                                                                                                                    

Więcej informacji o Posbank

Zdjęcie: Ilona Makkinga

Grecja Santorini


Santorini to ofiara swojego własnego piękna. Grecka wyspa wulkaniczna, otoczona lazurowym morzem, to idealne miejsce do stworzenia idealnego ujęcia zachodzącego słońca.                                           

Więcej o Santorini

Zdjęcie: Clair Droppert

Niderlandzkiej Campos de tulipanes


Tulipany to prawdziwy symbol Holandii. Wiosną kwieciste pola zachwycają charakterystycznymi kształtami i feerią barw tulipanów.                                                                                                               

Więcej informacji o polach tulipanów

 

Zdjęcie: Ronald Jansen

Belgia Hallerbos


W Brukseli znajduje się fascynujący las Hallerbos. Jest to najprawdopodobniej najczęściej fotografowany las w całej Europie, w szczególności pod koniec kwietnia.                                                     

Więcej o lesie Hallerbos

Zdjęcie: Edwin Mooijaart

Niderlandzkiej I amsterdam


Las letras de  “I amsterdam”, un sujeto fotográfico llamativo en la lista de modelos principalmente relacionados con la naturaleza. Sin embargo, las letras son un punto de interés.                                      

Więcej informacji o I amsterdam

Zdjęcie: Felix Inden

Norwegia Lofoten


Na północy Norwegii znajduje się archipelag Lofoty. To wspaniałe miejsce dla fotografów krajobrazowych. Charakterystyczne dla archipelagu są strome szczyty i malownicze wioski rybackie.

Więcej o archipelagu Lofoty

 

 

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24