Lornetki

Lornetki to z pozoru proste urządzenia. Pomagają zbliżyć obiekt. Lornietki posiadają różne specyfikację i mogą się od siebie bardzo różnić. Posiadamy lornetki do oglądania ptaków, do polowania czy użytku w wodzie. W zależności od celu, dobierz odpowiednią lornetkę.

Nocą

No

Szczególnie przydatne sprzęty noktowizyjne dla obserwujących nocą. Z naszymi lornetkami noktowizyjnymi  uzyskasz ostry obraz nocą oraz bez problemu podziwiać będziesz rozgwieżdżone nocą niebo.

Więcej nocą

Na zewnątrz

Na zewnątrz

Przybliżaj widok podczas aktywnościom na zewnątrz. Chcesz podziwiać ptaki z jachtu? Dokonaj zakupu specjalnej lornetki nadającej się do użytkowania poza domem.

Więcej na zewnątrz

Mikroskop

Mikroskop

Teraz możesz oglądać obiekty ledwo widoczne gołym okiem. Dzięki temu sprzętowi możesz dokonać wielkiego zbliżenia, dzięki czemu obiekt obejrzysz jak pod mikroskopem.

Więcej Mikroskop

dobra lornetke

Rodzaje i oferty lornetek

Lornetki są dostępne w różnych rozmiarach i typach. Najbardziej generalnym  rozróżnieniem jest typ porro- i dachowe lornetki z pryzmatem. Różnica tkwi w położeniu soczewki i lustra. Lornetki  Porro mają szerszą obudowę i generalnie dają lepszy obraz, podczas gdy lornetki dachowe wymagają umieszczenia pryzmatów z niezwykłą precyzją. Dzięki temu można patrzeć prosto w lornetkę. Co więcej , są bardziej kompaktowe niż lornetki Porro.

Lornetki powiększające

Każdą lornetkę cechuje para liczb, np. 8x50. Pierwsza cyra oznacza powiększenie, w tym przypadku obiekt zostanie pokazany osiem razy bliżej. Druga cyfra to średnica obiektywu w milimetrach. Im większa cyfra, tym więcej światła w obiektywie. Większe obiektywy są zazwyczaj wybieranie w miejsca o słabym oświetleniu. Trzeba jednak pamiętać, że im większe powiększenie, tym mniejsze pole widzenia. Różnica w cenach lornetek zależy między innymi od jakości obiektywu. Droższe lornetki zawierają azot, który zapobiega kondensacji.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24