Lornetki

Dzięki lornetce możesz obserwować wszystko w swoim otoczeniu. Lornetki pozwalają zobaczyć to, co znajduje się w oddali. Istnieje wiele rodzajów lornetek przeznaczonych do różnych zastosowań.

1- 285

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 285

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Różne rodzaje lornetek

Istnieją trzy różne rodzaje lornetek: pryzmat pentagonalny, pryzmat porro i jednookularowe. Jak widać, główną różnicę stanowi pryzmat. Soczewka z przodu lornetki odwraca obraz do góry nogami. Pryzmat koryguje to i przywraca obraz do pozycji pionowej. Lornetki z pryzmatem dachowym mają soczewki i pryzmaty, które są ustawione jeden za drugim, dzięki czemu lornetka ma niewielki rozmiar. Ze względu na wewnętrzne skupienie te lornetki są mniej podatne na kurz i wilgoć.

Lornetki z pryzmatami porro i lornetki jednookularowe

Lornetki z pryzmatami porro mają soczewki i pryzmaty, które są przesunięte względem siebie. W rezultacie obudowa jest szersza. Lornetki z pryzmatami porro zapewniają lepszą percepcję głębi. Bardzo często wyposażone są w zewnętrzny mechanizm ogniskowania, są nieco bardziej wrażliwe na kurz i wilgoć. Lornetki jednookularowe określane są mianem lunet. Są bardzo kompaktowe i lekkie.

Jesteś zainteresowany zakupem lornetki?

Jeśli szukasz lornetki, odwiedź nasz sklep internetowy. Oferujemy wiele rodzajów lornetek, w tym z pryzmatem dachowym, porro i jednookularowych.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24