Lampy światła ciągłego

Podobnie jak lampy błyskowe, lampy światła ciągłego służą jako źródło światła w fotografii studyjnej. Z tego rodzaju lampami będziesz miał zapewnione ciągłe, stabilne, jednorodne oświetlenie. Ich dużą zaletą jest możliwość dokładnego dostosowania efektu świetlnego oddziałującego na obiekt. Niestety z powodu ciągłego emitowania światła lampy tego rodzaju bardzo wytwarzają również ciepło. Nie jest to wielki problem, jeśli fotografujesz przedmioty nieożywione, jednak podczas sesji z ludźmi lub żywnością nadmierne ciepło może okazać się dość dużą przeszkodą w pracy.

1- 116

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 116

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Zalety lamp światła ciągłego

Lampy światła ciągłego stanowią duże udogodnienie, ponieważ zawsze możesz dokładnie sprawdzić, jak oświetlenie wpływa na fotografowany obiekt. Inną zaletą jest możliwość ustawienia w aparacie trybu automatycznego z ciągłym oświetleniem. Aparat wówczas automatycznie dostosowuje ustawienia, ponieważ światło z lampy jest rejestrowane jako oświetlenie dzienne. Nie musisz więc każdorazowo dostosowywać szybkości migawki, przysłony czy ISO. Ponadto nie musisz podłączać lampy światła ciągłego do aparatu. Dodatkowo aparat wcale nie musi być zsynchronizowany z lampą światła ciągłego, co jest konieczne w przypadku lamp błyskowych. Pozwala to na pracę niemal z każdą wartością szybkości migawki.

Typ użytkownika

Lampy światła ciągłego są przydatne zarówno przy fotografowaniu, jak i kręceniu filmów. Szczególnie ważną rolę odgrywają podczas przygotowywania materiałów wideo, ponieważ natychmiast widzisz, w jaki sposób światło wpływa na obraz. Ponadto tego typu lampy sprawdzają się także w amatorskiej fotografii, ponieważ nie trzeba każdorazowo zmieniać ustawień światła ciągłego.

Zamów online lampę światła ciągłego

Oferujemy różne modele lamp światła ciągłego. Możesz wybrać spomiędzy m.in. światła halogenowego, światła LED i światła fluorescencyjnego. Tutaj znajdziesz wszystkie dostępne rodzaje oświetlenia studyjnego. Przykładowo, lampy LED są energooszczędne i zapewniają długą żywotność, halogenowe cechują się wysoką mocą, a światło fluorescencyjne jest dostępne w różnych temperaturach barwowych. Jeśli zamówisz lampę światła ciągłego w dzień roboczy przed 16.00, a wybrany model będzie dostępny w naszym magazynie, prześlemy ją do ciebie tego samego dnia.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24