Lampy pierścieniowe

Przy pomocy lampy pierścieniowej będzie mogł równomiernie oświetlić temat zdjęcia. Poręczne akcesorium jest najczęściej używany w makrofotografii, ale idealnie sprawdzi się również w fotografii produktów oraz fotografii natury. Lampa pierścieniowa tworzy dookólne oświetlenie tematu oraz tła.

1- 22

Strona:
  1. 1
  2. 2

1- 22

Strona:
  1. 1
  2. 2

Źródło światła lampy pierścieniowej

Tak jak wskazuje nazwa lampa pierścieniowa jest źródłem śiatłą w kształcie pierścienia. Światło pochdodzi ze źródła w lampie pierścieniowej. Zazwyczaj lampę błyskową aparatu montuje się na górze aparatu, aby światło padało na obiekt tak jak ustawiano flash. Lampa pierścieniowa zapewnia wolne od cieni światło, dzięki czemu cień na obiekcie jest znacznie bardziej miękki. W większości przypadków, lampę pierścieniową możesz używać, aby określić kontrast w obrazie. Następnie możesz oświetlić ciemniejsze części obrazy przy pomocy lampy pierściowej bez tworzenia silnych cieni.

Wielofunckyjność lamp pierścieniowych

Lampa pierścieniowa idealnie nadaje się do makrofotografii, ponieważ ten typ lampy błyskowej mocowany jest blisko fotografowanego tematu. Używając dowolnego, innego flaszu, istnieje możliwość, że światło zapewnione przez lampę błyskową padnie dalej niż znajdujący się obiekt. W ten sposób traci się dużo światło oraz rzuca się dłuższe cienie. Lampa pierścieniowa zapewnia subtelniejsze oświetlenie, dzieki czemu szczegóły na zdjęciu są znacznie bardziej widoczne. Produkuje to światło o dużej mocy, a co za tym idzie znany efekt aureolii (halo effect).

Cechy lamp pierścieniowych

Lampa pierścieniowa to wyjątkowe narzędzie, które można używać w wielu celach. Transmitowane światło nadaje zdjęciom specyficzny charakter, podkreślając fotografowany obiekt lub osobę. Przy użyciu lampy pierścieniowej, tworzy się okólne odibcie widoczne przez nasze oczy, które zapewnia ogólnie uważany piękny wygląd zdjęcia. Lampę pierścieniową zaczepia się do aparatu przy pomocy gwintu. Przy zakupie lampy pierścieniowej, zwróć uwagę na kompatybilność akcesorium. Nie każda lampa będzie pasowała do wszystkich aparatów.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24