• Dostępne produkty zamówione w dzień roboczy przed 16:00 wysyłamy tego samego dnia
 • 40 lat doświadczenia
 • Obsluga klienta Lub zadzwoń pod numer +48 223076856

Lampy błyskowe

Zewnętrzna lampa błyskowa daje świetne rezultaty. Może być zamontowana na aparacie lub trzymana w ręku.

1- 126

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

1- 126

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Dzięki zewnętrznej lampie możesz oświetlić fotografowany obiekt znacznie lepiej niż lampą wbudowaną w aparat lub kamerę. Dzięki zewnętrznym lampom problem czerwonych oczu na zdjęciach to już przeszłość. Ogólny podział lamp zewnętrznych to podział na:

 • Lampy młotkowe
 • Lampy dedykowane
 • Lampy pierścieniowe

Lampy młotkowe
Lampy młotkowe są używane w fotografii profesjonalnej. Są to urządzenia mocowane do aparatu, zazwyczaj wyposażone w ruchomą głowicę, dzięki której możesz ukierunkować światło. Daje to możliwość niebezpośredniego oświetlenia fotografowanego obiektu i w rezultacie pozbycia się niechcianych cieni.

Lampy dedykowane
Lampy dedykowane mogą zostać zamocowane w górnej części aparatu i zazwyczaj posiadają ruchomą głowicę. Takie urządzenie pozwala na niebezpośrednie oświetlenie fotografowanego obiektu. Zaawansowane modele dopasowują ilość wytwarzanego światła do ustawionej ogniskowej, uwzględniając pomiar światła TTL.

Lampy pierścieniowe
Lampy pierścieniowe są zaprojektowane głównie do fotografii makro. Lampę pierścieniową montuje się na przedniej części obiektywu. Formuje ona wokół niego pierścień. Daje to przyjemne, delikatne oświetlenie fotografowanego obiektu. Lampy pierścieniowe są również często używane w fotografii portretowej.

MasterCardMasterpassVISAV-pay   Idealo