Lampa błyskowa

Lampy błyskowe zapewniają doskonałą kontrolę nad światłem. Korzystając z zewnętrznej lampy błyskowej, możesz doświetlić obiekt w zupełnie inny sposób niż przy pomocy wbudowanej lampy aparatu. W ten sposób będziesz mógł wyeliminować zupełnie tzw. efekt czerwonych oczu. Rodzaje lamp błyskowych Oferujemy szeroki wybór lamp błyskowych. Nasze lampy błyskowe nadają się do zastosowania z aparatami fotograficznymi takich marek jak m.in. Canon, Nikon i Sony. Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje zewnętrznych lamp błyskowych:

 • Lampa błyskowa z uchwytem
 • Lampa błyskowa z gorącą stopką
 • Lampa błyskowa pierścieniowa

1- 158

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

1- 158

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Lampa błyskowa z uchwytem

Lampa błyskowa z uchwytem najczęściej używana jest przez fotoreporterów. Ta lampa może być przymocowana bezpośrednio do aparatu. Często wyposażona jest w głowicę obrotową, która umożliwia odpowiednie kierowanie światła na obiekt. Zaletą tej lampy jest możliwość bezpośredniego podświetlenia obiektu lub poprzez odbicie światła. Dzięki temu znika problem niepożądanych cieni w tle.

Lampa błyskowa z gorącą stopką

Lampa błyskowa z gorącą stopką jest mocowana na górze aparatu, często bywa wyposażona w głowicę obrotową. Pozwala na bezpośrednie oświetlenie obiektu. Zaawansowane modele uwzględniają wybraną ogniskową i odpowiednio dostosowują siłę błysku przy zachowaniu wartości pomiaru TTL.

Lampa błyskowa pierścieniowa

Lampy błyskowe pierścieniowe służą do robienia zdjęć makro. Ta lampa jest przymocowana z przodu soczewki, tworząc świetlny pierścieni wokół niego. Zapewnia to piękną, delikatną ekspozycję obiektu. Lampy błyskowe pierścieniowe są bardzo popularne w fotografii portretowej.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24