L-Bracket

Uchwyt typu L jest płytką w kształcie litery L, którą można wykorzystać do umieszczenia aparatu na statywie. Ze względu na swój kształt ta płyta obsługuje zarówno dolną, jak i boczną część korpusu aparatu. W rezultacie uchwyt typu L jest o wiele stabilniejszy niż standardowa płyta szybkiego montażu.

1- 77

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 77

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Uchwyt typu L w fotografii portretowej

Zaletą uchwytu L jest to, że możesz ustawić aparat pionowo na statywie, bez konieczności pochylania głowicy kulowej. Ponieważ położenie głowicy kulowej nie zmienia się, aparat ustawiony jest prostopadle na statywie. W rezultacie ciężar aparatu jest lepiej rozłożony, co zwiększa stabilność konstrukcji. Podczas fotografowania za pomocą zwykłej szybkozłączki w pozycji pionowej aparat “wisi” obok głowicy kulowej. Może to spowodować, że konstrukcja będzie niestabilna, ponieważ ciężar skupiony jest tylko z jednej strony. Z tego też powodu uchwyt typu L jest niezwykle przydatny w fotografii portretowej.

Wybierz uchwyt typu L idealny do aparatu

Podczas używania uchwytu typu L, nadal chcesz mieć dostęp do wszystkich funkcji aparatu. Dlatego ważne jest, aby wybrać taki uchwyt, który ci to zapewni. Musi być on dobrany adekwatnie do danego typu aparatu.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24