Idealne lornetki do różnych zastosowań

Polowanie

Polowanie

Chcesz szczegółowo poznać charakterystyczne cechy gatunku, płeć oraz stan zdrowia zwierzęcia podczas obserwacji z daleka? Wybierając lornetkę, musisz uwzględnić specyfikę miejsca, w jakim najczęściej będziesz jej używać. Na otwartej przestrzeni sprawdzi się powiększenie nawet do 10 razy większe niż w lesie. Zastanów się też, w jakiej porze dnia zamierzasz prowadzić swoje obserwacje. Wiele gatunków zwierząt można zobaczyć wyłącznie wieczorem, gdy zapada zmierzch. Wówczas powinieneś wybrać lornetkę o liczbie zmierzchowej 15 lub więcej.

Poznaj lornetki z dziedziny “Polowanie”

Obserwacja ptaków

Obserwacja ptaków

Podczas obserwacji ptaków najlepiej sprawdzają się kompaktowe i szybkie w użyciu lornetki. Ekstremalne powiększenie nie jest konieczne, ponieważ jeśli nie jesteś w stanie dostrzec ptaka gołym okiem, nie zobaczysz go też przy użyciu lornetki. Wystarczające jest 8-krotne powiększenie. Zastanów się, czy ptaki, które najchętniej obserwujesz, są aktywne w ciągu dnia czy w godzinach wieczornych. To pozwoli ci dobrać odpowiednią liczbę zmierzchową.


Poznaj lornetki z dziedziny “Obserwacja ptaków”

Na wodzie

Na wodzie

Płynąca łódka nie jest stabilna. Dlatego pamiętaj, że idealnym powiększeniem lornetki przeznaczonej do obserwacji na wodzie jest 7-krotna wartość. To kompromis między stabilnym obrazem a kołysaniem na pokładzie. Sprawdź również, czy lornetka została wypełniona azotem, dzięki czemu wilgoć nie będzie osadzać się na wizjerze. Obawiasz się, że podczas obserwacji urządzenie wpadnie do wody? Użyj paska wypornościowego/pływającego, gdy jesteś na wodzie.


Sprawdź nasze lornetki z dziedziny “Na wodzie”

Sport, teatr, koncerty

Sport, teatr, koncerty

Jeśli często chodzisz do teatru, bierzesz udział w koncertach lub uczestniczysz w wydarzeniach sportowych, przyda ci się zwarta, lekka lornetka, dzięki której nic nie umknie Twojej uwadze. Aby uchwycić każdy szczegół fascynującej akcji, wybierz powiększenie od 8x do 10x. Jeżeli oczekujesz dobrego, niezakłóconego obrazu, wystarczy powiększenie 4x.

Sprawdź nasze lornetki z dziedziny “Sport, teatr, koncerty"

Podróż i safari

Podróż i safari

Podczas podróży lub safari lornetki stanowią jeden z podstawowych sprzętów. Dzięki nim możesz oglądać dzikie zwierzęta w oddali, rośliny i owady, do których nie możesz się zbliżyć. Wybierz model lornetki, który pozwoli ci się skupić na krótkich odcinkach. Upewnij się, że lornetka jest odporna na wstrząsy i kurz. Postaw na powiększenie co najmniej od 8 do 10x.

Sprawdź nasze lornetki z dziedziny “Podróże i safari”

Noc

Noc

Najważniejszą rzeczą w przypadku lornetek do nocnych obserwacji jest źrenica, która powinna mieć rozmiar co najmniej 5 mm. Dzięki temu wystarczająca ilość światła przebije się przez wizjer, a więc będziesz mieć szansę obserwować w ciemności ze znacznie większej odległości. Poznaj też wzmacniacz obrazu i wizjer na podczerwień wyposażony w moduł LED podczerwieni. Dzięki nim zobaczysz jeszcze więcej.

Sprawdź nasze lornetki z dziedziny “W nocy”

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24