• Dostępne produkty zamówione w dzień roboczy przed 16:00 wysyłamy tego samego dnia
 • 40 lat doświadczenia
 • Obsluga klienta

Głowica statywu

Zapewnij sobie pełną swobodę ruchów dzięki głowicom do statywów.

1- 251

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

1- 251

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Dzięki głowicy Ty dysponujesz pełną swobodą ruchów, podczas gdy twój aparat lub kamera nadal spoczywa na statywie.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów głowic statywowych o różnej funkcjonalności i przeznaczeniu:

 • Głowice kulowe
 • Głowice dwukierunkowe
 • Głowice trzykierunkowe
 • Głowice panoramiczne

Głowica kulowa
Głowica kulowa składa się z łożyska w kształcie kuli. Mechanizm ten umożliwia swobodę poruszania się we wszystkie strony i ustawienie aparatu lub kamery w każdej pozycji. Dużą zaletą głowic kulowych jest ich mały rozmiar w porównaniu do innych rodzajów głowic.

Głowica dwukierunkowa
Korzystając z głowicy dwukierunkowej, możesz manipulować aparatem lub kamerą na dwóch płaszczyznach - pionowej i poziomej. Tego typu głowice są zazwyczaj używane razem z kamerami wideo i lunetami.

Głowica trzykierunkowa
Głowice trzykierunkowe zapewniają trzy stopnie swobody. Możesz manipulować aparatem lub kamerą na dwóch płaszczyznach oraz dodatkowo przechylać. Tego typu głowice są używane w sytuacjach, gdzie istotna jest kompozycja obrazu. Ponieważ każdy z trzech stopni swobody ma osobną blokadę, możliwe są bardzo dokładne ustawienia. Głowice trzykierunkowe są wręcz niezbędne w fotografii architektury, martwej natury i makro.

Głowice panoramiczne
Głowice panoramiczne są zaprojektowanie do wykonywania idealnych zdjęć panoramicznych. Kiedy robisz zdjęcie panoramiczne za pomocą zwykłego statywu, bardzo trudno jest wyeliminować problemy z perspektywą i zachować proporcje na kolejnych zdjęciach. Używając głowicy panoramicznej możesz z łatwością kontrolować czy aparat porusza się dokładnie nad punktem węzłowym. Punkt węzłowy to miejsce w przestrzeni, w którym promienie światła spotykają się i odwrócone padają na sensor. Obracając aparat wokół tego punktu, możesz zachować idealną perspektywę i proporcje na każdym zdjęciu.

MasterCardVISAV-pay   Idealo