Głowica statywu

Zapewnij sobie pełną swobodę ruchów dzięki głowicom do statywów. Dzięki głowicy Ty dysponujesz pełną swobodą ruchów, podczas gdy twój aparat lub kamera nadal spoczywa na statywie.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów głowic statywowych o różnej funkcjonalności i przeznaczeniu:

 • Głowice kulowe
 • Głowice dwukierunkowe
 • Głowice trzykierunkowe
 • Głowice panoramiczne

1- 229

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

1- 229

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Głowica kulowa

Głowica kulowa składa się z łożyska w kształcie kuli. Mechanizm ten umożliwia swobodę poruszania się we wszystkie strony i ustawienie aparatu lub kamery w każdej pozycji. Dużą zaletą głowic kulowych jest ich mały rozmiar w porównaniu do innych rodzajów głowic.

Głowica dwukierunkowa

Korzystając z głowicy dwukierunkowej, możesz manipulować aparatem lub kamerą na dwóch płaszczyznach - pionowej i poziomej. Tego typu głowice są zazwyczaj używane razem z kamerami wideo i lunetami.

Głowica trzykierunkowa

Głowice trzykierunkowe zapewniają trzy stopnie swobody. Możesz manipulować aparatem lub kamerą na dwóch płaszczyznach oraz dodatkowo przechylać. Tego typu głowice są używane w sytuacjach, gdzie istotna jest kompozycja obrazu. Ponieważ każdy z trzech stopni swobody ma osobną blokadę, możliwe są bardzo dokładne ustawienia. Głowice trzykierunkowe są wręcz niezbędne w fotografii architektury, martwej natury i makro.

Głowice panoramiczne

Głowice panoramiczne są zaprojektowanie do wykonywania idealnych zdjęć panoramicznych. Kiedy robisz zdjęcie panoramiczne za pomocą zwykłego statywu, bardzo trudno jest wyeliminować problemy z perspektywą i zachować proporcje na kolejnych zdjęciach. Używając głowicy panoramicznej możesz z łatwością kontrolować czy aparat porusza się dokładnie nad punktem węzłowym. Punkt węzłowy to miejsce w przestrzeni, w którym promienie światła spotykają się i odwrócone padają na sensor. Obracając aparat wokół tego punktu, możesz zachować idealną perspektywę i proporcje na każdym zdjęciu.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24