Dzisiaj Fujifilm wprowadza pierwszy aparat bezlusterkowy z serii X, który jest szybszy niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki innowacyjnym technologiom jakość obrazu i kolory są jeszcze lepsze! Teraz łatwiej jest także śledzić i fotografować poruszające się obiekty. Czyż to nie brzmi obiecująco?

Na zewnątrz

Na pierwszy rzut oka X-T3 ma prawie taki sam wygląd jak X-T2 Fujifilm. Przyciski, pokrętła nastawcze, uchwyt i centralny wizjer są praktycznie takie same. Aparat jest również dostępny w kolorze srebrnym. To sprawia, że aparat nabiera bardziej autentycznego wyglądu. Ponieważ kształt się nie zmienił, obsługa X-T3 będzie przebiegać intuicyjnie dla wielu fotografów.

However, the Fujifilm X-T3 has been upgraded on a number of points, resulting in improved user-friendliness. For example, the X-T3 features a touch screen with improved contrast and a wider viewing angle. It also comes standard with a headphone output. This is especially convenient for those who want to use the X-T3 as a video camera.

Jednak Fujifilm X-T3 został też ulepszony pod wieloma względami, zapewniając jeszcze większą łatwość obsługi. Przykładowo, X-T3 ma ekran dotykowy o ulepszonym kontraście i szerszym kącie widzenia. Jest również standardowo wyposażony w wyjście słuchawkowe, co jest szczególnie istotne dla tych, którzy chcą używać X-T3 jako kamery wideo.

Fujifilm X-T3

Szybciej i lepiej niż kiedykolwiek przedtem

Ten aparat Fujifilm jest wyposażony w matrycę czwartej generacji APS-C z serii X, nowo opracowaną X-Trans CMOS 4, która ma 26,1-megapiksela. Fałszywe kolory są tłumione dzięki unikalnemu filtrowi kolorów X-Trans, co eliminuje konieczność stosowania filtra. Co więcej, jest to pierwsza matryca "Back Illuminated" (BSI) w serii X Fujifilm. Dzięki BSI można poprawić poziom szumów, zwiększając rozdzielczość matrycy.

Ulepszone możliwości wideo

Fujifilm X-T3 to pierwszy na świecie aparat bezlusterkowy, który umożliwia zapisywanie nagrań na karcie SD o rozdzielczości 4K/60P 4:2:0 10-bit. Ponadto odczytuje sensor ok. 50% szybciej niż obecne modele. Pozwala to na odczyt wideo 4K/60P przy 17 ms.

Aparat obsługuje 10-bitową głębię kolorów. Oznacza to, że liczba dostępnych kolorów i odcieni jest 64 razy większa niż w przypadku korzystania z 8-bitowej głębi kolorów. Jeśli połączysz to z dynamicznym zakresem 400% (około 12 stopni), możesz spodziewać się nasyconych barw, które ujawniają się np. podczas zachodu słońca.

Cechy Fujifilm X-T3

  • Matryca 26.1 MP APS-C X-Trans BSI CMOS 4
  • Procesor X 4 z Quad CPU
  • UHD 4K60 Video; F-log Gamma i 10-bit off
  • Autofocus z detekcją fazową 2,13 m punktu
  • Punktowy wizjer elektroniczny 0,75 x 3,69 m
  • 3,0-calowy ekran dotykowy LCD o przekątnej 1,04 m
  • Zdjęcia seryjne do 11 kl./s
  • Bluetooth i WiFi
  • Odporna na warunki atmosferyczne obudowa z magnezu

Zamów aparat w przedsprzedaży