Aparat fotograficzny pozwala jej uwieczniać ważne chwile, miejsca, ludzi. Każde wyjście z domu jest okazją do nowych, fotograficznych wyzwań — inspiruje ją codzienne życie. Fascynuje się fotografią architektoniczną, szczególnie tworzeniem abstrakcyjnych zdjęć linii i wzorów. Nicole Tanke opowiedziała nam o swojej pasji: fotografii architektonicznej.

Wyrażanie siebie w tej formie fotografii daje mi siłę, a jednocześnie uspokaja mnie i wycisza. Wolę fotografować na własną rękę, wtedy wszystko pochodzi ode mnie. Chcę podążać własną ścieżką. Dzięki temu jestem bardziej świadoma siebie, a to sprawia, że czuję się wolna i ciekawa świata, który chcę poznawać. Doceniam piękno codziennego życia, ale pragnę też podróżować ze swoim aparatem.

Kiedy sięgnęłam po aparat fotograficzny w 2014 r., po okresie wypalenia, zmieniło się moje życie, stałam się bardziej świadoma siebie. Od nieświadomego, posłusznego i bezpiecznego życia według utartego schematu, teraz biorę sprawy w swoje własne ręce. Aparat fotograficzny zmienia sposób, w jaki patrzę na świat. Każdego dnia odkrywam piękno w życiu. Mogę swobodnie poznawać świat i rozwijać się osobiście.

Chcę wykorzystać wszystkie talenty mojej kreatywnej prawej półkuli i wszędzie szukam nowych inspiracji. W prawej półkuli znajduje się nasza intuicja, uczucia, emocje i wrażenia. Mając przy sobie aparat, zawsze jesteś gotowy do przeżycia nowych przygód — podróżując, odwiedzając muzea, spędzając czas na łonie natury, czytając książki, słuchając muzyki, ciesząc się tym, co mnie otacza. Kiedy patrzysz na moje prace, widzisz, że często przedstawiam linie budynków i przedmiotów. Wszędzie można zobaczyć te linie, zarówno w miejscach pięknych architektonicznie, jak i w codziennym życiu ulicy.

Wyznaję podejście do fotografii określane mianem straight photography (czysta fotografia). W historii sztuki ten styl polega na odkrywaniu wyjątkowości w tym, co zwyczajne i skupia się na detalach, wycinkach rzeczywistości. A obrazy tworzą swoją własną rzeczywistość.

Chciałabym również inspirować innych. Pragnę, aby widz patrzący na moje obrazy, mógł określić swój świat, znaleźć własną drogę do wolności w wyrażaniu siebie. To wielki dar móc zobaczyć piękno w formach, które otaczają nas w życiu codziennym. Jeśli uważnie się przyjrzysz i będziesz żyć świadomie w teraźniejszości, docenisz piękno, które cię otacza i jest w tobie.

Merette Kuijt fotografie

Nicole Tanke

Architectural photographer

Nicole pracuje dla firm architektonicznych, agencji nieruchomości i przedsiębiorstw związanych z budownictwem. Linie i wzory, wykorzystywane i prezentowane na różne sposoby, są charakterystyczne dla jej stylu fotograficznego. Tworzy abstrakcyjne obraz z linii i wzorów, które wszędzie można dostrzec.
 
 
Fotografietips

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Daj się zainspirować i zgłębiaj wiedzę o fotografii

Co miesiąc dodajemy nowe wpisy do naszego bloga i recenzujemy produkty. Wszyscy sprzedawcy w naszych sklepach i pracownicy działu obsługi to fotografowie, dlatego regularnie udzielają porad naszym klientom. Chętnie dzielimy się cennymi wskazówkami i poradami! Specjalnie dla Ciebie na tej stronie tworzymy blogi, recenzje i artykuły z poradami. Poznaj je, aby zgłębiać wiedzę o fotografii. Najlepsze porady fotograficzne w Photospecialist!