Zdjęcia prezentujące jedzenie. Regularnie spotykasz się z nimi na blogach i w mediach społecznościowych. Na tym blogu poznasz kilka praktycznych wskazówek, jak tworzyć jeszcze lepsze zdjęcia żywności. Ta umiejętność przyda Ci się przed zbliżającymi się świętami! 
 

Stylizacja to podstawa

Instagram i Pinterest są pełne pięknie wystylizowanych, wyrafinowanych zdjęć jedzenia. Odpowiednia kompozycja to kluczowy aspekt na zdjęciach prezentujących żywność. Stylizacja jest jednym z najważniejszych czynników w fotografii żywnościowej. Jedzenie, które fotografujesz, musi być widoczne w całości. Na przykład, gdy fotografujesz hamburgera, upewnij się, że burger nie zniknie pod liśćmi sałaty. Dobrym sposobem jest użycie zwykłego, jednokolorowego talerza, by wyeliminować efekt rozproszenia uwagi od obiektu przez inne elementy kompozycji.

Zwróć uwagę na oświetlenie

Podczas fotografowania jedzenia ważne jest też oświetlenie. Najlepsze w tym przypadku będzie światło miękkie, rozproszone, które pozwala uniknąć trudnych cieni i nierównego rozłożenia podświetlenia. Sprawdzoną metodą jest fotografowanie w cieniu z odbiciem naturalnego światła. Chcesz użyć sztucznego oświetlenia? W takim razie upewnij się, że podświetlasz też całą najbliższą przestrzeń przy obiekcie, a na świecisz w obiekt bezpośrednio. W ten sposób podkreślisz odpowiednio fakturę jedzenia wraz ze wszystkimi szczegółami.

Fotografuj pod różnymi kątami

Możesz fotografować jedzenie pod różnymi kątami, ale nie zawsze osiągniesz zadowalające efekty. Wskazówka: ustal, gdzie znajduje się najważniejszy szczegół fotografowanego jedzenia, który chcesz uchwycić. Czy znajduje się na górze jak w przypadku miski z zupą? W takim razie powinieneś robić zdjęcie bezpośrednio od góry. A może ważne są detale z boku? Tak jest w przypadku fotografowania burgerów czy warstwowych deserów. W takim razie musisz tworzyć zdjęcia z boku. 

Digifoto Pro

Digifoto Pro

Ten artykuł został napisany przez DigiFoto Pro. DigiFoto Pro to magazyn dla pasjonatów fotografii. Treść magazynów składa się z wielu wywiadów, recenzji i prezentacji różnych projektów fotograficznych. Digifoto Pro dostarcza czytelnikom wielu inspiracji, rozrywki, informacji i ciekawostek. Digifoto Pro tworzy też wyjątkowe i ambitne artykuły specjalnie dla Photo Specialist.
 
 
Fotografietips

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Daj się zainspirować i zgłębiaj wiedzę o fotografii

Co miesiąc dodajemy nowe wpisy do naszego bloga i recenzujemy produkty. Wszyscy sprzedawcy w naszych sklepach i pracownicy działu obsługi to fotografowie, dlatego regularnie udzielają porad naszym klientom. Chętnie dzielimy się cennymi wskazówkami i poradami! Specjalnie dla Ciebie na tej stronie tworzymy blogi, recenzje i artykuły z poradami. Poznaj je, aby zgłębiać wiedzę o fotografii. Najlepsze porady fotograficzne w Photospecialist!