Tripod

Statyw to specjalny stojak na sprzęt fotograficzny lub wideo, bez którego nie trudno byłoby wyobrazić sobie pracę w studio czy w plenerze. Ten typ statywu wyposażony jest w trzy sekcje nóg i znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach fotografii. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby twój aparat był ustawiony trwale i stabilnie. Przydaje się szczególnie w sytuacjach, kiedy ważne jest, aby sprzęt stał nieruchomo przez dłuższy czas.

1- 246

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 246

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Dlaczego statyw?

Czasami ruch dodaje zdjęciom unikalnego uroku, jednak nie zawsze jest pożądany. Niekontrolowane poruszenia mogą zrujnować obraz. Na szczęście na rynku dostępnych jest kilka różnych statywów, które będą stanowić solidną podstawę dla twojego aparatu. Przydadzą się, gdy w danym otoczeniu występują słabe warunki oświetleniowe i trzeba pracować przy dłuższych czasach naświetlania. Wbrew pozorom statyw nie jest niepotrzebnym luksusem, a wręcz przeciwnie — w wielu sytuacjach praca bez niego byłaby bardzo trudna, a wręcz niemożliwa. Przykładowo, podczas wielogodzinnej pracy z ciężkim sprzętem. W praktyce fotografowie nie mogliby wykonać wielu fascynujących ujęć bez statywu, który zapewnia stabilną i mocną podporę dla aparatu.

Wybierz dla siebie idealny statyw

Obecnie dostępne są statywy o różnych typach, rozmiarach i wykonane z różnorakich materiałów. Jeśli rozważasz zakup trójnogiego stojaka, powinieneś wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. W przypadku fotografów, którzy często podróżują, najlepiej sprawdzą się kompaktowe i lekkie statywy, przykładowo statywy węglowe. W naszym asortymencie znajdziesz specjalne statywy podróżne, cechujące się oczekiwanymi właściwościami. Jeśli mobilność jest dla ciebie mniej ważna, możesz zdecydować się na cięższy i mocniejszy statyw. Ponadto zalecamy zwrócić uwagę również na nośność. Docelowo najważniejszą cechą każdego statywu jest jego stabilność, ale należy też sprawdzić, czy dany stojak wytrzyma obciążenie twojego aparatu. Na koniec warto uwzględnić także wysokość statywu. Wybierz statyw z wysokością roboczą, która najlepiej odpowiada twoim celom fotograficznym.

Zmniejsz ryzyko rozmytych, rozmazanych zdjęć

Chociaż statyw oferuje solidną podstawę, nie oznacza to jednak, że raz na zawsze pozbędziesz się problemu rozmycia czy rozmazania na zdjęciach, spowodowanych poruszeniem aparatu. Oczywiście w tej kwestii wiele zależy również od fotografowanego obiektu. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko ewentualnych defektów na obrazach, skorzystaj z nowoczesnych rozwiązań bezprzewodowego zarządzania aparatami. Można w ten sposób z odległości aktywować spust migawki. Skutecznie aktywujesz swój aparat na odległość. To idealny sposób, aby skutecznie zredukować ryzyko rozmytych, rozmazanych zdjęć z powodu niepożądanych poruszeń aparatu.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24