Filtry

Zyskaj więcej możliwości za sprawą filtrów fotograficznych. Filtry mogą naprawdę zwiększyć zakres możliwości twórczych aparatu. W naszej ofercie znajdziesz filtry przeznaczone do różnych zastosowań. Przykładowo, filtry UV, które redukują niepożądane refleksy i odbicia świetlne, filtry polaryzacyjne, które eliminują odbicia na powierzchni wody. Szare filtry są przydatne w sytuacjach, gdy na obiektyw pada zbyt dużo światła.

1- 1013

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

1- 1013

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Filtry UV

Filtry UV są najczęściej stosowanymi filtrami. Często odpowiadają za znacznie lepszą jakość zdjęć. Ale nie tylko dlatego większość fotografów wybiera te filtry. Służą one przede wszystkim do ochrony obiektywów. Zarysowania na powierzchni obiektywu są bardzo irytujące, a czasami widoczne na zdjęciu. Aby zmniejszyć ryzyko zarysowania, można wkręcić filtr na otwór obiektywu. W przypadku ewentualnych zniszczeń łatwiej jest wymienić filtr niż wartościowy obiektyw. Filtr UV może być na stałe przytwierdzony do obiektywu, ponieważ nie wpływa ewentualne straty światła.

Powłoka MRC na filtrach

Powłoka MRC (Multi Resistant) ma przede wszystkim cel optyczny, ponieważ przeciwdziała odblaskom i refleksom. Jak najmniej światła przebija się przez szkło, zatem zmniejsza się ryzyko ewentualnych niedociągnięć na zdjęciach spowodowanych nadmiarem światła. Powłoka MRC doskonale spełnia swoje zadanie. Ponadto, powłoka ma inną ważną funkcję: znika problem z zabrudzeniami i odciskami palców na obiektywie, a krople wilgoci natychmiast znikają.

Chcesz kupić filtr na obiektyw?

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroką ofertę filtrów na obiektywy.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24