Cokin Filtry

Cokin posiada różnorodne systemy dla używania filtrów: system P, Z-PRO i X-PRO. Wszystkie filtry Cokin zrobione są z organicznego szkła CR-39. Firma Cokin produkuje również lekkie filtry o wysokiej transmisji optycznej. Jednakże, filtry te są wrażliwe na zabrudzenia, odciski palców i zarysowania. Są również podatne na ładunek elektrostatyczny, który przyciąga kurz. Właśnie dlatego ważne jest, aby traktować swój filtr z ostrożnością.

1- 51

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

1- 51

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Cokin System P

Jesteś właścicielem obiektywu o ogniskowej dłuższej niż 28mm i z dużym rozmiarem filtra? Wybierz więc filtr Cokin z serii P. Na przykład filtr szary P-153 P ND 4X. Szary filtr zmniejsza ilośc światła padającego na przetwornik, nie wpływając na balans kolorów. Możesz użyć tego filtra Cokin do uchwycenia ruchu, zmniejszenia głębokości pola widzenia lub gdy masz do czynienia ze zbyt wielką ilością światła. 

Cokin System Z-PRO

Filtry z systemu Z-PRO mają średnicę od 49mm do 92mm. Seria ta jest przeznaczona do średnich i dużych obiektów, lecz także do szerokokątnych obiektywów. Do systemu filtrów Z-PRO możesz użyć filtrów Cokin z zestawu Z-PRO Grad ND. Zestaw ten zawiera trzy różne szare filtry.

Cokin System X-PRO

System X-PRO posiada filtry o średnicy powyżej 130mm. System ten nadaje się dla profesjonalnego fotografa pracującego ze średniej wielkości aparatem. Odpowiednim filtrem Cokin dla serii X-PRO jest na przykład filtr czerwonyX-003. Filtr ten umożliwia uzyskanie dramatycznego kontrastu w czarno-białych zdjęciach.

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24