Akcesoria do panoramowania

Zdjęcie panoramiczne charakteryzuje się unikalnym współczynnikiem proporcji. Są znacznie szersze niż inne fotografie, dzięki czemu świetnie oddają piękno rozległych krajobrazów.

1- 72

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

1- 72

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4

Czym jest fotografia panoramiczna?

Naturalne pejzaże są tak piękne, że na swoich zdjęciach chcesz uchwycić każdy możliwy centymetr. A jednak nie zawsze jest możliwe uchwycenie wszystkiego na jednym obrazie, nawet jeśli używasz obiektywu szerokokątnego. Fotografia panoramiczna to dobry sposób na uchwycenie wspaniałych krajobrazów w całej okazałości. Podczas fotografowania panoramicznego wiele ujęć jest umieszczonych obok siebie w sposób płynny, dzięki czemu powstaje jeden długi obraz.

Łączenie zdjęć

Do łączenia zdjęć możesz użyć oprogramowania do edycji zdjęć. Obecnie jednak wiele aparatów i telefonów wyposażonych jest w przydatną funkcję do panoramowania. Ta funkcja automatycznie łączy ze sobą obrazy. Niestety, nie zawsze działa poprawnie.

Zapobiegaj błędom paralaksy dzięki akcesoriom panoramicznym

Oczywiście możliwe jest ręczne tworzenie zdjęć panoramicznych, ale istnieje ryzyko tzw. zakrzywionego horyzontu. Aby uniknąć problemu, warto korzystać ze statywu. W naszym sklepie internetowym znajdziesz statywy, a także różnorodne akcesoria do tworzenia fascynujących panoram, które zdecydowanie ułatwią ci pracę, a także nowoczesne systemy, umożliwiające twojemu aparatowi wykonywanie obrotów o 360 stopni. Dzięki tym panoramicznym akcesoriom można ustawić kamerę tak, aby obracała się wokół pożądanej osi. To skuteczny sposób na uniknięcie błędów paralaksy

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24