Porady dotzycące wyboru odpowiedneij kamery bezpieczeństwa

Beveiliging

Dzięki odpowiedniej kamerze bezpieczeństwa (IP) możesz śledzić niemal wszystko. Chcesz mieć na oku swoje dziecko, obserwować fascynujące zjawiska zachodzące w naturze, a może po prostu wiedzieć, co dzieje się w twoim domu lub na terenie twojej posesji? Na swoim smartfonie będziesz mógł na bieżąco śledzić wszystko to, co dzieje się na obszarze z zamontowanymi kamerami. Ale co sprawia, że wybrana kamera jest odpowiednia? Poniżej dowiesz się, jak dobrać kamerę bezpieczeństwa adekwatnie do potrzeb i oczekiwań.

 

 

Hoe werkt een beveiligingscamera?


Jak działa kamera IP?

Kamery IP, zwane także kamerami sieciowymi, to urządzenia, które korzystają z protokołu internetowego. Są przewodowe lub bezprzewodowe. Mogą przesyłać obrazy i dźwięk wideo bezpośrednio przez Internet. Umożliwiają oglądanie obrazów na żywo z dowolnego miejsca na świecie lub przeglądanie ich przez funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

Niektóre kamery przełączają się na podczerwień, gdy robi się ciemno. Podczerwień to częstotliwość światła, której ludzkie oko nie widzi. Jest to przydatne, gdy kamera jest umieszczona na zewnątrz, ale także w pomieszczeniach zamkniętych, np. przy wyłączonym świetle.

Niektóre kamery IP działają z WiFi. Tego typu kamera musi być tylko odpowiednio zainstalowana i podłączona. Niektóre kamery mają aplikację do obsługi urządzenia, dzięki czemu można oglądać i powiększać obraz na żywo. Jeśli używasz tego rodzaju aplikacji, pamiętaj o zabezpieczeniu sieci, aby niechciani goście nie mieli dostępu do zarejestrowanych nagrań.
Zit er verschil in beveiligingscamera's voor binnen en buiten?


Kamery bezpieczeństwa wewnątrz i na zewnątrz

Istnieje różnica między kamerami bezpieczeństwa w pomieszczeniach i tymi przeznaczonymi do użytku na zewnątrz. Zewnętrzne kamery bezpieczeństwa muszą być solidne i odporne na warunki atmosferyczne. Istnieją kamery tubowe i kopułkowe. Kamera kopułkowa jest przymocowana do sufitu i jest zwykle używana w pomieszczeniach. Kamera tubowa jest zwykle używana na zewnątrz, ponieważ obiektyw tego typu jest lepiej chroniony przed wodą i brudem.

Numer IP jest wskaźnikiem stopnia ochrony przed zewnętrznymi uszkodzeniami. Numer IP ma dwie cyfry: pierwsza informuje o stopniu ochrony przed dotknięciem i przebiciem obiektu, druga to stopień ochrony przed wilgocią. Jeśli musisz znać stopień ochrony IP w zakresie odporności na warunki atmosferyczne, spójrz na drugą cyfrę numeru IP. Minimalny standard dla kamer zewnętrznych to IP66.


Welke soorten beveilingscamera's zijn er?


Typ kamer bezpieczeństwa

Możliwości kamery bezpieczeństwa nie ograniczają się wyłącznie do nagrywania intruzów. Z jej pomocą można monitorować dzieci lub zwierzęta domowe, gdy pozostają same w domu. Niektóre aparaty mają funkcję poklatkowa, więc można nimi bez problemu tworzyć np. przyspieszone filmy z imprez lub urodzin. Jakie są rodzaje kamer bezpieczeństwa?

Wróćmy do początku: analogowa kamera bezpieczeństwa. Sygnał z tej kamery przesyłany jest analogowo, za pomocą kabla. Jest to standardowe urządzenie od dziesięcioleci, ale technologia ta obecnie jest coraz częściej zastępowana przez systemy cyfrową. Możliwe jest jednak zdigitalizowanie tej technologii.

Obecnie prawie wszystkie kamery to tzw. kamery IP. IP, czyli Internet Protocol, oznacza, że kamera może komunikować się za pośrednictwem sieci IP. Kamery te można obsługiwać lub odtwarzać nagrania przy pomocy smartfona, tabletu lub laptopa. W większości przypadków urządzenie jest wyposażone w mikrofon, a w niektórych przypadkach również w głośnik, umożliwiający zdalną komunikację, np. z odwiedzającym.


Potrzebujesz porady na temat zabezpieczenia swojej nieruchomości? Skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Czym jest kamera IP?

Obecnie prawie wszystkie kamery to tzw. kamery IP. IP, czyli Internet Protocol, oznacza, że kamera może komunikować się za pośrednictwem sieci IP. W większości przypadków urządzenie jest wyposażone w mikrofon, a w niektórych przypadkach również w głośnik, umożliwiający zdalną komunikację, np. z odwiedzającym.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie kamery IP?

Zastanów się wcześniej, w jakim celu chcesz używać kamery bezpieczeństwa. Weź pod uwagę jej kąt widzenia oraz odległość od obiektów, które planujesz monitorować.

Zalety kamery IP

Zamiast powolnej, starej analogowej kamery bezpieczeństwa, wybierz łatwą do połączenia z siecią (często bezprzewodowo) kamerę IP. Pozwala ona na łatwe przeglądanie i zarządzanie nagraniami przy pomocy komputera. Inną zaletą kamer IP są ich szerokie możliwości. Przykładowo, natychmiastowe zapisywania nagrań na kartach SD (micro), natychmiastowe powiadomienia e-mailowe czy transmisje na żywo na smartfonie czy tablecie.

 

MasterCardVISAV-pay   Idealo   Trusted shops  Przelewy24